KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128174
*
nr 1312 8174
Jack Eichborn
(1906-1981), Sverige
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 45x43 cm
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2020
kl 18:20:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 20:35:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jack Eichborn
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
Läs mer om Jack Eichborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jack eichborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk by
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Jack Eichborn
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
Läs mer om Jack Eichborn
nr 1312 8174
Jack Eichborn
(1906-1981), Sverige
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 45x43 cm
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/3 20:35:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jack Eichborn
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.Läs mer om Jack Eichborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jack eichborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk by
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50